odbiornik rECeptorUniwersalny odbiornik sygnałów radiowych (RF) oraz podczerwieni (IR) w kodzie RC5 jest przeznaczony głównie do współpracy ze sterownikami oświetlenia LED produkowanymi przez Enterius. Jego zastosowania są jednak znacznie szersze i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane jest zdalne sterowanie radiowe lub w podczerwieni, czyli na przykład w systemach automatyki, alarmowych, kontroli dostępu, itp. Urządzenie współpracuje ze wszystkimi pilotami radiowymi pracującymi na częstotliwości 433 MHz oraz wykorzystującymi system kodowania zmiennego KEELOQ®. Aby możliwa była współpraca z pilotami innych producentów kodowanie KEELOQ® nie jest w pełni zaimplementowane dlatego odradzamy zastosowanie odbiornika rECeptor w aplikacjach wymagających wysokiego bezpieczeństwa.

Uwaga! Na zamówienie oferujemy również wersję „S” odbiornika rECeptor z pełną implementacją kodowania KEELOQ®. Taka wersja odbiornika współpracuje jedynie z pilotami, które są przez nas zaprogramowane specjalnie do pracy z odbiornikiem. Oryginalne piloty innych producentów nie będą współpracować poprawnie z naszym odbiornikiem w wersji „S”.

Odbiornik rECeptor współpracuje dodatkowo ze wszystkimi pilotami podczerwieni nadającymi w kodzie RC5. Jest to opracowany przez firmę Philips i chyba najbardziej powszechny (choć niestety nie jedyny) format transmisji stosowany w pilotach sprzętu RTV.

Urządzenie w każdej opcji posiada 4 wyjścia (od A do D) typu OC o obciążalności prądowej 400 mA, które posiadają aż 5 programowanych trybów pracy. Dodatkowa kostka zaciskowa umożliwia podłączenie zewnętrznego czujnika podczerwieni rEC-ir (produkcji Enterius), tym samym rozszerzając możliwości urządzenia. Opcjonalnie oferujemy również adapter (rEC-35) umożliwiający podłączenie popularnych odbiorników IR stosowanych w sprzęcie AV za pomocą wtyku mini jack 3.5 mm. Podłączany odbiornik musi pracować z częstotliwością 36 kHz i napięciem zasilania 5 V.

Każdy z przycisków pilotów radiowych lub jakakolwiek komenda RC5 z pilota IR mogą być przypisane do dowolnego wyjścia odbiornika. Można również przypisać ten sam przycisk lub tą samą komendę RC5 do więcej niż jednego wyjścia. W ten sposób pojedynczy przycisk może sterować grupą urządzeń podłączonych do kilku wyjść. Urządzenie umożliwia usunięcie pojedynczego przycisku lub komendy RC5 z dowolnego wyjścia i nie trzeba w tym celu kasować całej pamięci i wpisywać pozostałych przycisków od nowa.

Z pełnymi możliwościami urządzenia mogą się Państwo zapoznać klikając nieco niżej na link zawierający instrukcję obsługi w formacie PDF.

Ponieważ dołożyliśmy wszelkich starań aby nasze urządzenia były całkowicie bezawaryjne, to na odbiornik rECeptor oferujemy Państwu aż 5 lat pełnej gwarancji!

Dane techniczne:

wersja oprogramowania
3.0
  • Napięcie zasilania:   8-24 VDC
  • Pobór prądu w stanie czuwania:   <10 mA
  • Ilość i rodzaj wyjść:   4 x OC
  • Obciążalność prądowa wyjść:   400 mA
  • Standard IR:   RC5
  • Częstotliwość RF:   433,92 MHz
  • Pamięć pilotów:   16 x RF + 25 komend RC5
  • Standard transmisji RF:   KEELOQ®
  • Zakres temperatur pracy:   -15… +55 ºC
  • Wymiary (D x S x W):   70 x 36 x 17 mm

Stawiamy na jakość i rodzimą gospodarkę, dlatego urządzenie wyprodukowano w całości w Polsce

Instrukcja obsługi odbiornika rECeptor Instrukcja obsługi odbiornika rECeptor (kliknij ikonkę po lewej aby pobrać/otworzyć)
Deklaracja Zgodności dla odbiornika rECeptor Deklaracja Zgodności dla rECeptor-a (kliknij ikonkę po lewej aby pobrać/otworzyć)
Kliknij aby kupić produkt u naszego dystrybutora Kup produkt u naszego dystrybutora