Wzmacniacz LED RGB 3 x 15 AEPM-153 jest 3 kanałowym wzmacniaczem LED RGB przeznaczonym do współpracy z dowolnymi sterownikami lub ściemniaczami dla taśm LED pracującymi z modulacją PWM. Dzięki specjalnym kanałom wyjściowym o bardzo dużej obciążalności prądowej (3x15A) wzmacniacz LED umożliwia podłączenie taśm LED o mocy maksymalnej aż 1080W (przy napięciu 24V). Umożliwia to budowanie nawet bardzo dużych instalacji oświetlenia LED w oparciu o tylko jeden sterownik RGB lub ściemniacz. Do jednego sterownika można podłączyć nawet kilkanaście takich wzmacniaczy. Daje to możliwość wysterowania na prawdę ogromnych mocy z zachowaniem synchronizację całej instalacji.

Najbezpieczniejszy wzmacniacz LED na rynku!

Wzmacniacz LED RGB EPM-153 posiada 3 wejścia w pełni izolowane galwanicznie, automatycznie wykrywające polaryzację. Izolacja galwaniczna zapewnia pełne zabezpieczenie przed przenikaniem zakłóceń i przepięć między wejściem a wyjściem. Chroni więc nie tylko taśmy LED ale także podłączone do wzmacniacza sterowniki  lub ściemniacze. Dzięki automatycznej polaryzacji wzmacniacz może współpracować ze sterownikami o wspólnym plusie jak i minusie. Zaś instalator nie musi się zastanawiać gdzie podłączyć plus, a gdzie minus. Dodatkowo na wejściach zostały zastosowane cyfrowe układy filtrujące zakłócenia oraz poprawiające przebiegi PWM wchodzące do wzmacniacza. To sprawia, że nawet przy długich przewodach połączeniowych oraz zniekształceniach sygnału przez odbiorniki podłączone bezpośrednio do sterownika, na wyjściach wzmacniacza LED sygnał zostanie zregenerowany.

Najmocniejszy wzmacniacz LED RGB na rynku!

Wzmacniacz EPM-153 posiada 3 wyjścia wysoko-prądowe o obciążalności maksymalnej 15A każde. Wyjścia te można łączyć równolegle (na przykład przy współpracy ze ściemniaczami  EC-11D lub DT) aby uzyskać jeden kanał o obciążalności 45A! Oczywiście w takiej sytuacji należy również wejścia połączyć równolegle. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na właściwe dobranie przekrojów przewodów zasilających oraz dodatkowe zabezpieczenia przeciw-zwarciowe przy pracy z tak dużymi prądami!

Wzmacniacz został tak zaprojektowany aby przy pracy z pełnym obciążeniem grzać się tylko w niewielkim stopniu. Ułatwia to instalację, gdyż nie trzeba dbać o mocną wentylację urządzenia. Ponadto zwiększa bezpieczeństwo użytkowania i wydłuża żywotność.

Pełny opis wzmacniacza LED RGB EPM-153 wraz z dokumentacją do pobrania.