Sterownik LED RGB DALI

Sterownik EC-133DL służy do kontroli oświetlenia LED za pomocą magistrali DALI (Digital Addressable Lighting Interface). Przeznaczony jest głównie do taśm LED i posiada 3 kanały wyjściowe o obciążalności 7 A każdy. Umożliwiają one pracę jako sterownik LED RGB lub jako 3-kanałowy ściemniacz LED.

Sterowanie oświetleniem LED poprzez DALI

Każdy z 3 kanałów jest niezależnie adresowany w systemie DALI. Dzięki temu urządzenie jest bardzo elastyczne i umożliwia pracę w wielu konfiguracjach. Sterownik LED jest w pełni zgodny z podstawowym standardem DALI (IEC 60929 bez rozszerzeń). Zatem każdemu wyjściu można przypisać szereg parametrów indywidualnych. Na przykład charakterystykę ściemniania, minimalną oraz maksymalną jasność, czas, w którym jasność danego kanału osiągnie wartość maksymalną (fade time), ilość kroków potrzebną do uzyskania maksymalnego poziomu jasności (fade rate) czy też jasność wyjścia w przypadku awarii systemu sterującego. Każdy z kanałów sterownika można też przypisać do dowolnej grupy oraz zaprogramować sceny świetlne. Ilość dostępnych opcji zależy od zastosowanego głównego modułu sterującego magistralą DALI (Master).

16-bitowa rozdzielczość sterowania na wyjściach sprawia, że zmiany jasności są idealnie płynne. Dodatkowo tak wysoka rozdzielczość pozwala także na uzyskanie wyjątkowo niskiej jasności minimalnej na poziomie nawet 0,01 %. To znacznie lepiej niż w większości podobnych urządzeń na rynku, które oferują 1%.

Sterownik LED DALI EC-133DL posiada obudowę umożliwiającą jego montaż na szynie DIN (TS-35) o szerokości dwóch modułów. Duża obciążalność prądowa kanałów wyjściowych umożliwia sterowanie stosunkowo dużymi instalacjami oświetlenia LED bez dodatkowych wzmacniaczy.

Firma Enterius współpracuje z naukowcami z Politechniki Krakowskiej przy projektach swoich urządzeń. Dzięki temu EC-133DL wykorzystuje innowacyjne rozwiązania techniczne oraz nowoczesne zabezpieczenia. Gwarantuje to najwyższą jakość i niezawodność sterownika oraz zgodność ze wszystkimi wymaganymi normami oraz dyrektywami europejskimi. Zgodność tą potwierdzają badania laboratoryjne przeprowadzone na Politechnice Krakowskiej. Dzięki temu mają Państwo pewność, że stosowanie sterownika LED EC-133DL tak w instalacjach domowych, jak i komercyjnych oraz przemysłowych jest bezpieczne, zgodne z prawem oraz bezproblemowe.

Pełny opis sterownika DALI LED EC-133DL