Sceny świetlne to jedna z najwygodniejszych i najbardziej intuicyjnych metod sterowania oświetleniem. Scena świetlna to nic innego jak konkretna konfiguracja oświetlenia w danym pomieszczeniu. Tych scen, czyli różnych ustawień oświetlenia możemy stworzyć wiele dla różnych czynności. Potem wystarczy tylko przełączać się między nimi za naciśnięciem jednego przycisku.

Sterownik scen świetlnych LED produkcji Enterius

Sterownik EC-11S działa właśnie na takiej zasadzie. Pozwala on zaprogramować do 6 scen świetlnych dla oświetlenia LED. Urządzenie posiada 3 wyjścia, które mogą obsługiwać albo trzy niezależne obwody oświetlenia jednokolorowego albo jeden obwód oświetlenia LED RGB. Dodając kolejne sterowniki możemy powiększać ilość obsługiwanych obwodów praktycznie w sposób nieograniczony. W takiej sytuacji wystarczy adekwatne wejścia wszystkich sterowników połączyć równolegle.

Większość sterowników scen świetlnych dostępnych na rynku obsługuje tylko sceny statyczne. Jednak sterownik EC-11S umożliwia dodatkowo tworzenie scen dynamicznych. Są to sceny w których natężenie oświetlenia lub kolor zmieniają się w czasie. Daje to ogromne możliwości aranżacji oświetlenia i tworzenia ciekawych efektów specjalnych.

Dzięki programowanej reakcji wejść na sygnały sterujące urządzenie może pracować w wielu konfiguracjach. Sterowanie jest możliwe z przycisków, poprzez przekaźniki, wyjścia OC innych sterowników czy na przykład za pomocą pilotów lub radiolinii. Aż 4 tryby sposobu sterowania pozwalają precyzyjnie dopasować działanie sterownika EC-11S do potrzeb. Jak na swój rozmiar (porównywalny z pudełkiem zapałek) urządzenie to posiada ogromną funkcjonalność.

Zobacz szczegółowy opis sterownika scen świetlnych LED EC-11S.