Sterowniki LED to urządzenia, które pozwalają na kontrolę jasności obwodów oświetlenia LED. W podstawowej wersji to po prostu ściemniacze LED, jednak w zależności od rodzaju źródeł światła kontrola jasności może wpływać również na kolor świecenia i wtedy mówimy o systemie RGB, który pozwala na uzyskanie prawie dowolnego koloru w wyniku mieszania trzech kolorów podstawowych. System RGB jest już znany od bardzo dawna i z powodzeniem stosowany w kineskopach lub matrycach telewizorów kolorowych. Oświetlenie estradowe również już od dawna z wielkim powodzeniem wykorzystuje system RGB.

Technologia LED otworzyła nowe, zdecydowanie większe możliwości sterowania kolorami na zasadzie RGB głównie ze względu na swoje małe wymiary oraz niespotykane gdzie indziej nasycenie kolorów. Sterowniki LED RGB stają się więc coraz bardziej popularne i znajdują coraz szersze zastosowanie, gdyż efekty uzyskane z ich pomocą nie były dotąd powszechnie dostępne.

Wielokanałowe sterowniki LED mogą również sterować jasnością jednokolorowych obwodów i wtedy dają do dyspozycji możliwość tworzenia scen lub dynamicznych efektów świetlnych (pulsowanie, biegające światełko, efekt pasa startowego, zapalanie po kolei, itd.). Poniżej pełna oferta sterowników LED produkowanych przez Enterius:

Sterownik LED RGB EC-11RGB
EC-11RGB Sterownik LED RGB
Miniaturowy sterownik LED RGB kontrolowany dwoma przyciskami mono-stabilnymi lub wyjściami OC/przekaźnikowymi.
Sterownik LED DALI Enterius EC-133DL
EC-133DL Sterownik LED RGB DALI
3 kanałowy sterownik RGB dla oświetlenia LED kontrolowany za pomocą protokołu DALI (Digital Addressable Lighting Interface).
Sterownik LED DMX Enterius EC-133DMX
EC-133DMX Sterownik LED RGB DMX
3 kanałowy sterownik RGB dla oświetlenia LED kontrolowany za pomocą protokołu DMX 512 (Digital MultipleXing).