Sterowniki LED to urządzenia, które pozwalają na kontrolę jasności obwodów oświetlenia LED. W podstawowej wersji to po prostu ściemniacze LED, jednak w zależności od rodzaju źródeł światła kontrola jasności może wpływać również na kolor świecenia i wtedy mówimy o systemie RGB, który pozwala na uzyskanie prawie dowolnego koloru w wyniku mieszania trzech kolorów podstawowych. System RGB jest już znany od bardzo dawna i z powodzeniem stosowany w kineskopach lub matrycach telewizorów kolorowych. Oświetlenie estradowe również już od dawna z wielkim powodzeniem wykorzystuje system RGB.

Technologia LED otworzyła nowe, zdecydowanie większe możliwości sterowania kolorami na zasadzie RGB głównie ze względu na swoje małe wymiary oraz niespotykane gdzie indziej nasycenie kolorów. Sterowniki LED RGB stają się więc coraz bardziej popularne i znajdują coraz szersze zastosowanie, gdyż efekty uzyskane z ich pomocą nie były dotąd powszechnie dostępne.

Wielokanałowe sterowniki LED mogą również sterować jasnością jednokolorowych obwodów i wtedy dają do dyspozycji możliwość tworzenia scen lub dynamicznych efektów świetlnych (pulsowanie, biegające światełko, efekt pasa startowego, zapalanie po kolei, itd.). Poniżej pełna oferta sterowników LED produkowanych przez Enterius:

EC-11RGB - obsługa przyciskami dzwonkowymi

Miniaturowy sterownik LED RGB kontrolowany dwoma przyciskami mono-stabilnymi (na przykład podwójny przycisk dzwonkowy na ścianie) lub wyjściami OC/przekaźnikowymi. Sterownik umożliwia tworzenie dynamicznych efektów świetlnych, jak również ustawienie statycznego koloru.

EC-133DL - obsługa protokołem DALI

3 kanałowy sterownik RGB dla taśm LED kontrolowany za pomocą popularnego protokołu DALI (Digital Addressable Lighting Interface). 16 biowa rozdzielczośc gwarantuje bardzo płynne sterowanie.

EC-11C - obsługa przyciskiem dzwonkowym

Ten niewielki sterownik LED RGB pozwala na łatwą obsługę jednym przyciskiem dzwonkowym i ustawienie dowolnego koloru statycznego. Można także obsługiwać go dwoma przyciskami.

EC-133DMX - obsługa protokołem DMX-512

3 kanałowy sterownik RGB dla taśm LED kontrolowany za pomocą popularnego protokołu DMX-512. 16 biowa rozdzielczośc gwarantuje bardzo płynne sterowanie.