Sterownik / ściemniacz DALI LED RGB - EC-133DLŚciemniacz EC-133DL jest w wysokiej jakości urządzeniem służącym do kontroli oświetlenia LED za pomocą magistrali DALI (Digital Addressable Lighting Interface). Jego trzy kanały wyjściowe o obciążalności 7 A każdy umożliwiają pracę nie tylko jako ściemniacz LED ale również jako sterownik RGB.

Każde z 3 wyjść jest niezależnie adresowane w systemie DALI, dzięki czemu można dowolnie przypisywać kanały do grup oraz tworzyć sceny. Urządzenie jest w pełni zgodne ze standardem DALI (IEC 60929 oraz IEC 62386) i pozwala na przypisanie każdemu wyjściu wielu parametrów indywidualnych, takich jak na przykład wybór charakterystyki ściemniania (liniowa lub logarytmiczna), minimalna oraz maksymalna jasność, czas, w którym jasność danego kanału osiągnie wartość maksymalną (fade time), ilość kroków potrzebną do uzyskania maksymalnego poziomu jasności (fade rate) czy też jasność wyjścia w przypadku awarii systemu sterującego. Ilość oraz sposób programowania dostępnych opcji zależy od zastosowanego głównego modułu sterującego magistralą DALI.

Ściemniacz EC-133DL posiada obudowę z tworzywa umożliwiającą montaż na szynie DIN (TS-35) o szerokości dwóch modułów. Duża obciążalność prądowa kanałów wyjściowych pozwala na sterowanie stosunkowo dużymi instalacjami oświetlenia LED bez dodatkowych wzmacniaczy.

Dzięki współpracy z naukowcami z Politechniki Krakowskiej przy projekcie urządzenia, zostały w nim zastosowane innowacyjne rozwiązania techniczne, które gwarantują nie tylko najwyższą jakość i funkcjonalność sterownika na najwyższym poziomie ale również zgodność ze wszystkimi wymaganymi normami oraz dyrektywami europejskimi. Zgodność ta została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi przeprowadzonymi na Politechnice. Dzięki temu mają Państwo pewność, że stosowanie naszego ściemniacza LED dla DALI tak w instalacjach domowych, jak i komercyjnych oraz przemysłowych jest bezpieczne, zgodne z prawem oraz bezproblemowe.

Pełny opis sterownika DALI LED EC-133DL