q

Produkt wycofany z produkcji

To urządzenie nie jest już produkowane, a poniższe dane są prezentowane jedynie w celach poglądowych.

Ściemniacz dotykowy LED EC-11DT to miniaturowe urządzenie, które pozwala na sterowanie oświetleniem LED za pomocą dotyku. Ściemniacz posiada dwa wejścia, do których można podłączyć prawie dowolne metalowe obiekty służące jako czujniki dotyku i za ich pomocą kontrolować taśmy LED lub inne źródła światłe LED.

Ściemniacz ten, podobnie jak EC-11D posiada sporo funkcji, których działanie można programować samodzielnie. Z ciekawszych opcji warto wspomnieć na przykład możliwość zapalania i gaszenia wyjść w odpowiedniej kolejności, a nawet w zależności od użytego wejścia. Funkcja ta świetnie sprawdzi się na przykład przy oświetlaniu korytarzy, gdzie płynne załączanie się kolejnych sekcji oświetlenia z pewnością da niesamowity efekt. Funkcja zmiany kierunku zapalania/gaszenia w zależności od użytego czujnika dotyku na pewno jeszcze bardziej uatrakcyjni Państwa nowe instalacje oświetleniowe.

Dzięki nowatorskiej metodzie wykrywania dotyku na podstawie pojemności ściemniacz LED EC-11DT działa w sposób pewny i stabilny oraz posiada wyższą odporność na zakłócenia niż inne urządzenia tego typu mierzące rezystancję. Możliwość zaprogramowania aż 5 stopni czułości pozwala na precyzyjne dopasowanie działania urządzenia do warunków.

Pełny opis urządzenia wraz z dokumentami do ściągnięcia znajduje się na stronie:
http://enterius.pl/sterowniki-led/sciemniacze-dla-oswietlenia-led/sciemniacz-dotykowy-led-ec-11dt/