Regulacja jasności oświetlenia pozwala nie tylko na stworzenie czy dopasowanie klimatu pomieszczenia do aktualnych wymagań ale również daje wymierne oszczędności. Często nie potrzebujemy światła o maksymalnym natężeniu więc mogłoby ono świecić na przykład na 40% swojej mocy tym samym generując nam podobne procentowo oszczędności. Do tego jednak potrzebny jest regulator jasności, który w przypadku oświetlenia LED musi być nieco bardziej zaawansowany elektronicznie aby działał sprawnie i nie powodował uszkodzeń diod LED.

Coraz częściej zdarza się, że zwykłe sterowanie jasnością pojedynczego punktu świetlnego za pomocą przycisku nam nie wystarcza i chcemy regulować jasność z pilota, centralnego sterownika lub na przykład systemu alarmowego. W takim przypadku ściemniacz LED powinien umożliwiać współpracę z dodatkowymi urządzeniami i posiadać odpowiednie wejścia dla sygnałów z tych urządzeń.

Ściemniacze LED Enterius występują w wielu wersjach odpowiednich do zastosowania w powyższych a także innych przypadkach. Urządzenia te pozwalają na regulację jasności oświetlenia LED nie tylko przyciskiem czy potencjometrem ale także za pomocą zewnętrznych sygnałów sterujących, cyfrowych protokołów, poziomów napięć, styków przekaźników czy wyjść centrali systemu alarmowego (0-10V, 1-10V, Lutron, Dali, DMX, RS-485, Modbus, OC, itp.).

Ściemniacz LED z programowanymi funkcjami i efektem pasa startowego (sekwencyjne zapalanie)
EC-11D ściemniacz LED
Miniaturowy ściemniacz LED o 3 kanałach wyjściowych sterowany jednym lub dwoma przyciskami mono-stabilnymi lub wyjściami OC/przekaźnikowymi. Działanie ściemniacza oraz funkcje można programować.
Dotykowy ściemniacz LED z programowanymi funkcjami.
EC-11DT dotykowy ściemniacz LED
Miniaturowy ściemniacz dla oświetlenia LED sterowany dotykiem, posiadający 3 kanały wyjściowe oraz wiele programowanych funkcji. Czujnikiem dotyku może być prawie dowolny metalowy przedmiot.
Ściemniacz LED sterowany sygnałem analogowym 1-10V lub 0-10V
EC-11V ściemniacz LED 1-10V
Miniaturowy ściemniacz dla oświetlenia LED sterowany analogowym sygnałem w standardzie 1-10V lub 0-10V. Ściemniacz współpracuje też z potencjometrami.
Sterownik LED DALI Enterius EC-133DL
EC-133DL Ściemniacz LED DALI
3 kanałowy ściemniacz dla oświetlenia LED kontrolowany za pomocą protokołu DALI (Digital Addressable Lighting Interface).
Sterownik LED DMX Enterius EC-133DMX
EC-133DMX Ściemniacz LED DMX
3 kanałowy ściemniacz dla oświetlenia LED kontrolowany za pomocą protokołu DMX 512 (Digital MultipleXing).
Ściemniacz LED dla sterowników Lutron Grafik Eye i Homeworks oraz innych ściemniaczy fazowych 230 VAC
MLC-10 ściemniacz fazowy LED
Moduł ściemniacza LED współpracujący z większością tradycyjnych ściemniaczy fazowych na 230 VAC (triakowe).
MD-1 miniaturowy ściemniacz LED sterowany dowolnym przyciskiem dzwonkowym
MD-1 Miniaturowy ściemniacz LED
Najmniejszy na rynku, profesjonalny ściemniacz LED do taśm LED oraz innych diodowych źródeł światła. Ściemniacz jest mniejszy od pudełka zapałek, a jego obsługa bardzo prosta.