q

Produkt wycofany z produkcji

To urządzenie nie jest już produkowane, a poniższe dane są prezentowane jedynie w celach poglądowych.

MLC-10 Interfejs LED dla sterowników Lutron Moduł MLC-10 to interfejs pozwalający na podłączenie oświetlenia LED do popularnych sterowników oświetlenia firmy Lutron (modele Grafik Eye® oraz Homeworks®) i uzyskanie pełnej regulacji jasności tego oświetlenia. Kontrolery Lutron-a w standardzie nie posiadają możliwości regulacji jasności oświetlenia LED, co znacznie utrudnia posiadaczom tych urządzeń „przesiadkę” na nowoczesne i energooszczędne technologie diodowe.

Ściemniacz / konwerter MLC-10 rozwiązuje ten problem a co więcej powinien również poprawnie współpracować z większością innych ściemniaczy fazowych posiadających stałe zasilanie. Popularne ściemniacze szeregowe, podłączane zamiast wyłącznika szeregowo z odbiornikiem nie będą współpracować z MLC-10.

Interface MLC-10 posiada jedno wejście dla sygnału z dowolnego wyjścia sterownika Lutron (lub podobnego) służącego do sterowania jasnością żarowych źródeł światła (regulacja przez odcięcie fazy). Wejście to, dla celów bezpieczeństwa, jest galwanicznie odseparowane od reszty układu, która pracuje przy niskim, bezpiecznym napięciu zasilania 12 VDC.

Interfejs umożliwia programowanie dolnego oraz górnego progu jasności, dzięki czemu można dowolnie dopasować jego działanie do podłączonego sterownika oświetlenia. Ponadto instalator może wybrać jedną z dwóch charakterystyk przetwarzania jasności w zależności od sytuacji oraz preferencji użytkownika.

Po kalibracji oraz zaprogramowaniu charakterystyki urządzenie pracuje całkowicie bezobsługowo i nie wymaga żadnych czynności ze strony użytkownika.

Z uwagi na specyfikę działania wyjść kontrolerów Lutron oraz podobnych ściemniaczy fazowych, ściemniacz MLC-10 musi symulować dla tych sterowników sztuczne obciążenie. Moc sztucznego obciążenia jest niewielka (~7 W) ale mimo wszystko powoduje wzmożone wydzielanie ciepła. Dlatego podczas instalacji MLC-10 należy zapewnić mu właściwą cyrkulację powietrza. Urządzenie posiada wbudowany bezpiecznik termiczny, który w przypadku przekroczenia bezpiecznej temperatury ulegnie uszkodzeniu wyłączając urządzenie. Uszkodzenie to nie podlega naprawie gwarancyjnej.

Podobnie jak w przypadku innych naszych urządzeń, na interfejs MLC-10 również oferujemy Państwu aż 5 lat pełnej gwarancji!

Dane techniczne:

wersja oprogramowania
2.0
  • Napięcie zasilania: 12 VDC (+/- 15%)
  • Max. pobór prądu: <5 mA (bez obciążenia)
  • Zakres temperatur pracy: -10… +40 ºC
  • Ilość kanałów wyjściowych: 1
  • Typ kanału wyjściowego: OC (podające masę)
  • Obciążalność prądowa wyjścia: ciągła 2 A, max(30 s): 2.5 A / kanał
  • Rozdzielczość sterowania PWM: 10 bit
  • Częstotliwość PWM: 4 kHz
  • Moc sztucznego obciążenia wejścia: ~7 W
  • Wymiary (D x S x W): 70 x 85 x 62 mm

Stawiamy na jakość i rodzimą gospodarkę, datego urządzenie wyprodukowano w całości w Polsce