Driver LED ED-700 – parametry techniczne:

 • Napięcie zasilania: 9-36 VDC
 • Max. pobór prądu bez obciążenia: 2 mA
 • Prąd wyjściowy LED: 175/350/700 mA
 • Dokładność stabilizacji: +/- 5%
 • Zakres temperatur pracy: -15… +45 ºC
 • Sprawność: 96 % (max.)
 • Częstotliwość sygnału sterującego PWM: 0 – 1 kHz
 • Dopuszczalne napięcie na wejściu PWM+: 3.5 – 24 VDC
 • Prąd pracy wejścia PWM+: 3 – 24 mA
 • Prąd pracy wejścia PWM-: ~10 mA
 • Wymiary (D x S x W): 30 x 30 x 15 mm

ED-700 to miniaturowy, wysokowydajny driver LED z trzema przełączanymi prądami pracy i dodatkowym wejściem do sterowania jasnością za pomocą sygnału PWM. Płytka drivera to kwadrat o boku długości zaledwie 3 cm, co sprawia że jest to jeden z najmniejszych driverów prądowych na rynku o tak dużych prądach pracy.

Przemyślany projekt oraz zastosowanie specjalnie selekcjonowanych elementów elektronicznych o bardzo wysokiej jakości pozwoliło uzyskać wysoką realną sprawność drivera na poziomie 96% oraz zapewnić dużą precyzję działania. Duża sprawność przekłada się na bardzo niskie nagrzewanie podczas pracy nawet w trudnych warunkach (mała ilość diod LED przy wysokim napięciu zasilania), co bezpośrednio wpływa na trwałość drivera oraz brak zagrożenia dla diod (w przypadku pracy we wspólnej obudowie).

Dzięki małym rozmiarom płytki urządzenia możliwe jest umieszczenie go w prawie każdym miejscu, łącznie z wnętrzem opraw LED, które często zbudowane są wyłącznie z diod LED wymagających zasilacza prądowego. Dzięki driverowi ED-700 można zasilać takie oprawy z prawie dowolnego zasilacza napięciowego. Co więcej, dzięki dodatkowemu wejściu regulacji jasności można dowolnie sterować jasnością oprawy – co zazwyczaj nie jest możliwe w przypadku zasilaczy prądowych.

Driver LED ED-700 współpracuje z sygnałem PWM o dowolnej polaryzacji oraz bardzo szerokim zakresie tak częstotliwości jak i napięć. Dzięki temu zakres jego zastosowań jest bardzo szeroki. Urządzenie dodatkowo zawiera szereg wbudowanych zabezpieczeń elektronicznych oraz układ miękkiego startu dla diod LED, który wydłuża ich żywotność oraz zabezpiecza przed uszkodzeniem w przypadku podłączenia diody do drivera będącego pod napięciem.

Ekranowana magnetycznie cewka minimalizuje generowane zakłócenia a specjalny układ pracy eliminujący konieczność stosowania kondensatorów elektrolitycznych likwiduje do zera możliwość eksplozji tych elementów, co jest częstym problemem w układach z tego typu kondensatorami.

Ponieważ jesteśmy bardzo pewni wysokiej jakości naszych urządzeń to oferujemy Państwu aż 5 lat pełnej gwarancji!

 

Stawiamy na jakość i rodzimą gospodarkę, dlatego urządzenie wyprodukowano w całości w Polsce

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Kliknij aby przejść na stronę ze szczegółowym opisem drivera LED ED-700 oraz dokumentacją do pobrania.

Instrukcja obsługi

Chcesz wiedzieć więcej? pobierz instrukcję obsługi drivera LED.

Gdzie kupić?

Chcesz kupić sterownik lub ściemniacz LED produkcji Enterius? Kliknij i sprawdź gdzie możesz to zrobić.