Diody LED w przeciwieństwie do innych źródeł światła wymagają stabilizacji lub przynajmniej ograniczania prądu zamiast napięcia. Dlatego do ich poprawnej i bezpiecznej pracy wymagane są urządzenia elektroniczne, zwane driverami prądowymi. Ich zadaniem jest kontrola prądu płynącego przez diodę lub diody LED i aktywne jego stabilizowanie.

Jakość światła dawanego przez diody LED oraz ich żywotność w bardzo dużej mierze zależy od parametrów technicznych zasilającego je drivera LED. Co więcej oszczędności uzyskiwane dzięki korzystaniu z technologii LED w dużej mierze zależą od sprawności układu zasilania, a co za tym idzie od drivera prądowego. Dlatego warto korzystać z urządzeń o wysokiej jakości oraz sprawności aby bardzo długo i bezproblemowo móc korzystać z oświetlenia diodowego i cieszyć się z oszczędności jakie ono daje.

Drivery LED projektowane i produkowane przez nas to w pełni profesjonalne urządzenia o bardzo wysokiej jakości, sprawności i funkcjonalności. Przy okazji posiadają bardzo małe gabaryty i wiele dodatkowych opcji. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą driverów LED:

Driver LED 175, 350 i 700 mA z wejściem regulacji jasności sygnałem PWM ED-700
Uniwersalny driver LED z ustawianymi prądami wyjściowymi (175, 350 i 700 mA) i wejściem regulacji jasności sygnałem PWM