Miło nam poinformować, że w wyniku szczegółowych badań i symulacji trudnych warunków pracy oraz konsultacji z instalatorami LED udoskonaliliśmy serię sterowników i ściemniaczy LED EC-11.Wiele polskich instalacji LED niestety jest wykonanych niezgodnie ze sztuką i nie spełnia nawet podstawowych wymagań norm lub dyrektywy EMC. To powoduje wiele problemów, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z modulacją PWM, która sama z siebie generuje sporo zakłóceń. Dlatego postanowiliśmy podnieść odporność naszych urządzeń, choć zdecydowanie zachęcamy do tworzenia dobrych instalacji zgodnych z wymaganiami technicznymi.

Co się zmieniło?

Przeprojektowaliśmy tory wejściowe sterowników tak aby przede wszystkim zapewnić ich stabilne działanie nawet w trudnych warunkach, przy sporych zakłóceniach. Dzięki temu nawet jeśli sygnał do wejść doprowadzamy długimi przewodami, które biegną razem z innymi mogącymi je zakłócać to sterowniki nie powinny reagować na te zakłócenia niestabilnością wejść (samoczynne załączanie się lub wyłączanie). Ponadto wzmocniliśmy ochronę przeciwprzepięciową wejść aby maksymalnie zminimalizować ryzyko uszkodzeń procesora. Mamy nadzieję, że spowoduje to dalszy wzrost niezawodności naszych urządzeń, który już teraz jest bardzo duży. Aktualnie roczna ilość wszystkich napraw (gwarancyjnych i odpłatnych) to około 0,1% całej sprzedaży.

Funkcjonalność urządzeń oraz ich parametry techniczne nie uległy zmianie, dlatego numery wersji pozostały niezmienione. Nowe wersje są w sprzedaży od dzisiaj, czyli 21.09.2017.