Sterownik / ściemniacz DALI LED RGB - EC-133DLSterownik EC-133DL jest w pełni profesjonalnym urządzeniem służącym do kontroli oświetlenia LED za pomocą magistrali DALI (Digital Addressable Lighting Interface). Jego trzy kanały wyjściowe o obciążalności 7 A każdy umożliwiają pracę jako sterownik LED RGB lub jako 3-kanałowy ściemniacz LED.

Sterowanie oświetleniem LED poprzez DALI

Każdy z 3 kanałów jest niezależnie adresowany w systemie DALI. Dzięki temu urządzenie jest bardzo elastyczne i umożliwia pracę w wielu konfiguracjach. Sterownik LED jest w pełni zgodny z podstawowym standardem DALI (IEC 60929, nie obsługuje rozszerzeń), więc każdemu wyjściu można przypisać szereg parametrów indywidualnych, jak na przykład charakterystyka ściemniania, minimalna oraz maksymalna jasność, czas, w którym jasność danego kanału osiągnie wartość maksymalną (fade time), ilość kroków potrzebną do uzyskania maksymalnego poziomu jasności (fade rate) czy też jasność wyjścia w przypadku awarii systemu sterującego. Oczywiście każdy z kanałów sterownika można przypisać do dowolnej grupy oraz zaprogramować sceny świetlne. Ilość dostępnych opcji zależy od zastosowanego głównego modułu sterującego magistralą DALI.

16-bitowa rozdzielczość sterowania na wyjściach powoduje, że zmiany jasności są idealnie płynne. Dodatkowo tak wysoka rozdzielczość pozwala także na uzyskanie wyjątkowo niskiej jasności minimalnej na poziomie nawet 0,01 %. To znacznie niżej niż w większości podobnych urządzeń.

Sterownik LED DALI EC-133DL posiada obudowę umożliwiającą jego montaż na szynie DIN (TS-35) o szerokości dwóch modułów. Duża obciążalność prądowa kanałów wyjściowych pozwala na sterowanie stosunkowo dużymi instalacjami oświetlenia LED bez dodatkowych wzmacniaczy.

Dzięki współpracy z naukowcami z Politechniki Krakowskiej przy projekcie urządzenia, zostały w nim zastosowane innowacyjne rozwiązania techniczne oraz nowoczesne zabezpieczenia. Gwarantuje to nie tylko najwyższą jakość i funkcjonalność sterownika na najwyższym poziomie ale również zgodność ze wszystkimi wymaganymi normami oraz dyrektywami europejskimi. Zgodność ta została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi przeprowadzonymi na Politechnice. Dzięki temu mają Państwo pewność, że stosowanie sterownika LED EC-133DL tak w instalacjach domowych, jak i komercyjnych oraz przemysłowych jest bezpieczne, zgodne z prawem oraz bezproblemowe.

Pełny opis sterownika DALI LED EC-133DL