Sceny świetlne to jedna z najwygodniejszych i najbardziej intuicyjnych metod sterowania oświetleniem. Scena świetlna to nic innego jak konkretna konfiguracja oświetlenia w danym pomieszczeniu. Tych scen, czyli różnych ustawień oświetlenia możemy stworzyć wiele dla różnych czynności, a następnie przełączać się między nimi za naciśnięciem jednego przycisku.

Sterownik scen świetlnych LED produkcji Enterius

Nasz sterownik EC-11S działa właśnie na takiej zasadzie i pozwala zaprogramować do 6 scen świetlnych dla oświetlenia LED. Urządzenie posiada 3 wyjścia, które mogą obsługiwać albo trzy niezależne obwody oświetlenia jednokolorowego albo jeden obwód oświetlenia LED RGB. Dodając kolejne sterowniki możemy powiększać ilość obsługiwanych obwodów praktycznie w sposób nieograniczony. W takiej sytuacji wystarczy adekwatne wejścia wszystkich sterowników połączyć równolegle.

Co więcej sterownik EC-11S umożliwia nie tylko zaprogramowanie statycznych scen świetlnych ale również dynamicznych, czyli takich, w których natężenie oświetlenia lub kolor zmieniają się w czasie. Daje to ogromne możliwości aranżacji oświetlenia, a następnie jego kontrolowania.

Dzięki programowanej reakcji wejść na sygnały sterujące urządzenie może pracować w wielu konfiguracjach i być sterowane tak z przycisków, jak i poprzez przekaźniki, wyjścia OC innych sterowników czy na przykład za pomocą pilotów lub radiolinii. Aż 4 tryby sposobu sterowania pozwalają precyzyjnie dopasować działanie sterownika EC-11S do potrzeb.

Zobacz szczegółowy opis sterownika scen świetlnych LED EC-11S.