Sterownik LED RGB zprogramowanymi opcjami

Sterownik LED RGB umożliwiający kontrolę kolorów

EC-11RGB to malutki, mikroprocesorowy sterownik dla oświetlenia LED RGB o bardzo dużych możliwościach jak na swój rozmiar. Urządzenie posiada dwa przyciski sterujące (można również podłączyć dodatkowe, zewnętrzne przyciski) które posiadają aż 6 funkcji:

  • zmiana programu
  • zmiana jasności ogólnej
  • zmiana prędkości odtwarzania
  • pauzowanie programu
  • włączenie i wyłączenie sterownika
  • reset i powrót do programu 1

3 wyjścia o obciążalności ciągłej 5A każde pozwolą na podłączenie sporej ilości oświetlenia LED RGB. Urządzenie współpracuje z taśmami LED (lub innymi źródłami światła w technologii LED) o wspólnym plusie.

Sterownik EC-11RGB posiada tryb programowania, w którym użytkownik/instalator ma możliwość określenia opcji pamięci (czyli jakie parametry urządzenie pamięta po ponownym załączeniu), sposobu reakcji na podanie zasilania (tryb stand-by lub automatyczne załączenie) oraz tego, czy sterownik będzie się załączał i wyłączał w sposób płynny czy natychmiastowy.

Od wersji 2.0 sterownik RGB posiada znacznie wyższą częstotliwość modulacji PWM (550 Hz), dzięki czemu praktycznie całkowicie zostało wyeliminowane zjawisko migotania w kamerach i innych urządzeniach cyfrowych do rejestracji obrazu. Jedynie kamery szybko-klatkowe (super-motion) mogą zaobserwować w pewnych warunkach migotanie.

Sterownik może współpracować nie tylko ze źródłami światła LED RGB. Możliwe jest podłączenie do niego również jednokolorowych źródeł światła LED i w ten sposób uzyskanie ciekawych efektów świetlnych.

W przypadku gdyby obciążalność wyjść sterownika RGB okazała się niewystarczająca, wystarczy podłączyć do niego wzmacniacz mocy LED (na przykład EPM-153 produkcji Enterius), który umożliwi podłączenie znacznie większego obciążenia.

Dzięki małym rozmiarom płytki urządzenia możliwe jest umieszczenie go w ciasnej przestrzeni puszki elektrycznej, co pozwala ładnie zabudować sterownik przyciskami z tej samej serii osprzętu elektrycznego, jak reszta pomieszczenia. Opcjonalny uchwyt montażowy P-11 zapewni prosty i szybki montaż na szynie DIN (zwanej też TS lub TH) w każdej szafie czy rozdzielni elektrycznej.

Ponieważ dołożyliśmy wszelkich starań aby nasze nowe urządzenia były całkowicie bezawaryjne, to na całą serię urządzeń EC-11 oferujemy Państwu aż 5 lat pełnej gwarancji!

Pełny opis sterownika LED RGB EC-11RGB